maTka Arwen Draugluin 

ARWEN DRAUGLUIN alias Tara, Tarinka, Tarča má značnou zásluhu na tom, že Askerek našel svůj domov u mě. Před ním jsem měl svého prvního a nezapomenutelného choďáčka Taka Bryvilsár, alias Cézara od paní Kudrnáčové. / o něm se zmíňuji více v kapitole Vzpomínky.../ Cézarovým otcem byl vynikající pes QWART Prima Nova a Cézar mu byl hodně podobný. Když jsem se po dlouhém váhání začal zajímat o nové štěňátko, tak mě upoutala právě Tarinka, neboť se narodila jednak v chovatelské stanici právě u nás v Říčanech, ale hlavně má v sobě také / i když trochu vzdálenější/ krev otce Cézara Qwarta. Totéž jsem objevil i u nápadníka Tarinky Orina. Bylo rozhodnuto, poněvadž jsem předpokládal, že jejich potomek by se mohl mému Cézarkovi alespoň trochu podobat a to jak vzhledem, tak i skvělými povahovými vlastnostmi. O tom trochu více však najdete na jiném místě ve zmíněných Vzpomínkách.

 

SVOD MLADÝCH

absolvovala 27.10.2007 v Újezdě nad  Lesy s tímto kódem: H1, I1, K3, P3, W2, Z4

BONITACE

absolvovala 14.9.2008 v Plumlově s tímto kódem: H1, K3, W2, Z8 t.zn. UCHOVNĚNA

 

NÁVŠTĚVA U ORINA V NEMOŠICÍCH-PARDUBICÍCH 28.4.2009 

P1020453.jpg

 

Návštěva se vydařila, Tarinka zabřezla a z 1. na 2.7.2009 se narodilo 6 krásných, zdravých štěňátek. Takto to probíhalo:

18:28 se narodila první holka Agira - 475g (červená)

20:16 se narodila další holka Acyra - 460g (růžová)

20:28 a ihned na to jediný kluk Asker - 320g (modrý)

21:50 se narodila opět buchtička Arola - 280g (zelená)

01:25 narodila se holčička Arita - 390g (bílá)

03:30 poslední přišla na řadu Arlet - 375g (žlutá) 

My jsme měli možnost poprvé se seznámit s Tarinkou, její smečkou a s páníky 29.7.2009 při návštěvě chovatelské stanice Mezi Rolemi v půvabné vesničce Mezirolí s kouzelným pohledem na Krušnohoří. Byli jsme nadšeni vším, chlupatými kuličkami především, ale také pěkným přijetím chovatele Radka Švejdara s rodinou, nádherným prostředím, které pro štěňátka vytvořili atd. Nebudeme to zde popisovat již s odstupem času, raději sem uvedeme celou zprávu tak, jak jsme ji ještě plni dojmů Radkovi hned druhý den vepsali do Návšěvní knihy, to bylo bezprostřední.   

Ahoj Askerku a všichni v Mezirolí 116. Včera jsme měli nevšední zážitek, poprvé jsme viděli tebe, tvé sestřičky, maminu Tarinku, tetku Květu a také páníčky.
Z velice podařeného webu, foteček a mailů jsme tušili, že žiješ v perfektních podmínkách, ale skutečnost vysoko překonala naše představy. Nemáme slov, prostě skvělé ideální podmínky, hodně lásky, obětavosti, péče, trpělivosti, vybudované zázemí atd. ze strany páníčků. Klobouk dolů před nimi!!!
Nenavštěvujeme chovatelské stanice každý den, abychom mohli seriozně porovnávat a hodnotit, ale ta tvá, ve které máš štěstí žít by mohla být vzorovým příkladem pro mnohé dlouholeté a renomované chovatele, to mně věř! Díky tvým páníčkům jsme mohli s vámi všemi strávit několik hodin, vidět, jak dokážete papat, dovádět, krásně odpočívat a jak milujete svou maminu a ona vás. Tarinka je skvělá máma, takové štěstí nemají ani mnohá člověčí miminka. Moc nás okouzlila, byla k nám velice milá a důvěřivá. Však ji za to slibujem, že nemusí mít o tebe starost, bude o tebe dobře pečováno a lásky kolem sebe budeš mít vždy také hodně.
Včerejší den byl pro nás prostě svátkem s moc podařeným výletem.
Tak Askerku pro dnešek se s tebou loučíme a paníčkové tě za nás jistě rádi pohladí a polaskají. Měj se nadále moc hezky, opatruj sebe i své roztomilé sestřičky. Pozdravuj také maminu a všechny, které máš kolem sebe. Ahoj!!!
P.S. Páníčkové, od nás máte naprosto zaslouženou a velkou jedničku s hvězdičkou, děkujeme moc!!! Šlingerovi.

Podruhé a zatím naposledy jsme Tarinku obdivovali 23.8.2009, kdy už jsme si Askerka odvezli domů.Tarča měla štěníky poprvé, ale starala se mimořádně vzorně. Má úžasnou klidnou povahu, k nám všem se chovala naprosto důvěřivě a neprojevila sebemenší znepokojení, ani když jsme štěňátka "muchlovali ". Chtěl bych, aby takovou klidnou povahu měl Askerek, ale nevím, nevím, to je rarášek. Koncem září se při cestě na dovolenou u nás v Říčanech na chvilku zastavili Radek se svou ženou, tak se potěšili s Askerkem, trochu jsme popovídali, ale od té doby je komunikace velice řídká. Rádi bysme se něco dozvěděli o osudech sestřiček Askerka. Těší nás, že máme kontakt alespoň s jedinou, "bílou" Aritou. Ta se jeví moc nadějně, v lednu 2010 měla svou premiéru na výstavě v Olomouci a v únoru 2010 byla úspěšná v Brně!! Jí a jejím skvělým páníčkům držíme palce, ale k Aritce se ještě vrátíme na jiném místě. Moc bysme uvítali, kdyby se Radkovi podařilo brzy pokračovat v hezky rozeběhlých webových stránkách a alespoň dokončit kapitolu prvního vrhu "A". Doufáme, že i s Tarinkou se ještě někde setkáme.

Fotečky Arwen-Tarči, jsou převzaty se souhlasem Radka Švejdara ze stránek jeho chovné stanice MEZI ROLEMI.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode