Novinky

 

 

23.8.2009 - Jedeme pro Askerka

Probudili jsme se opět do krásného letního dne, od časného rána prozářeného sluníčkem. Prostě den jak malovaný umocnil naší radost nad tím, že od dnešního večera bude náš dům domovem i novému členu rodiny Askerkovi. Do Mezirolí jsme vyjeli dopoledne s předstihem tak, abysme na místo dorazili po obědě a mohli ještě s chovatelem Radkem a jeho rodinou v klidu podiskutovat. Jeli jsme plně obsazeni. Naši minulou návštěvu jsme tak působivě vylíčili, že moje neteř Simonka se svým mužem Michalem neodolali a nabídli nám, že mě a mého bratra se švagrovou naloží do jejich prostornějšího autíka a udělají si s námi hezký nedělní výlet. V Krušovicích jsme měli naplánovanou přestávku na oběd ve známém pivovarském "sudu", ale k naší lítosti to tam nefunguje, jak jsme si představovali. Tak jsme se kousek vrátili do docela stylové restaurace na náměstí, tam jsme se dobře najedli a dali si pivko. Potom už rychle za hlavním cílem, za Askerkem.

V Mezirolí už nás čekali. Askerek byl volně vypuštěn, aby nás mohl pěkně přivítat, zatímco jeho sestřičky odpočívaly v ohrádce pěkně ve stínu pod slunečníkem. Chyběla však již bílá Aritka, kterou si den před námi odvezli noví majitelé až do Beskyd. Tarča k nám byla opět moc hodná a ještě se pořád okolo Askerka točila, jako by tušila, že jí za chvíli také opustí. Porozhlédli jsme se po okolí a obdivovali nejen krásný pohled na daleko viditelné obrysy Krušnohoří, ale také na oku lahodící a vzorně udržovanou zahradu s esteticky barevně sladěnými různými skupinkami květinek. Jak  jsme se dozvěděli, zahrada je velkou láskou a vášní velice příjemné maminky Radka. Také pěstuji spoustu květinek, dovedu si představit, kolik práce a lásky tomu věnuje. Až dokončím fotogalerii mých květinek, tak paní Švejdarové rád pošlu vše, co si případně vybere.

Před 15 hodinou přijeli další noví majitelé, myslím, že byli od Berouna a měli dilema, kterou fenečku si vybrat. Rozhodovali se mezi Agirou a Acyrou, později jsme se dozvěděli, že si odvezli růžovou Acyru. My jsme měli s chovatelem Radkem vše dojednáno, tak jsme se rozloučili, aby se mohl v klidu věnovat další návštěvě. Samozřejmě jsme ještě "pomuchlali" zbytek psí smečky a popřáli, aby se všem v nových domovech líbilo a měli se dobře. Mojí švagrové Haně učarovala nejmenší princeznička Arolka a po naší první návštěvě a dalšímu složitějšímu vývoji moc nechybělo, aby na Říčansko jela s Askerkem také. Radek nás šel vyprovodit ještě před dům, naposledy si pochoval Askerka, na cestu mu připravil pachový hadřík s vůní domova, granulky a spoustu žvýkacích pamlsků. My jsme se už i s Askerkem uvelebili do auta a vyrazili domů.

Askerek cestu snášel velice dobře, bylo na něm však vidět, že neví, co se děje, neznámé tváře, prostředí a pachy také jiné. Cestou jsme udělali 3 zastávky, jednu na parkovišti při silnici, druhou na letišti v Ruzyni, /letiště lákalo hlavně naše mladé "taxikáře", Askerkovi to bylo fuk / a třetí  u benzinky za Prahou už nedaleko domova, tam jsme si dali zmrzlinu. Domů jsme jsme to vzali ještě přes Tehov, tam se Askerek seznámil se strejdou Rexem a s malou Eliškou, pětiletou dcerkou synovce Marka a jeho ženy Moniky. Za setmění pak konečně doma, výlet se nám sice líbil, vydařil se, ale už to chtělo odpočinek pro nás oba.

Pár foteček z dnešního dne je opět v níže uvedené fotogalerii.

 

29.7.2009 - Naše 1. návštěva v Mezirolí

"Ahoj Askerku a spol.Zdravíme všechny z tvého budoucího říčanského domova.Plnými doušky si ještě užívej s maminou a sestřičkami a neboj se,bude se ti u nás líbit a budeš se mít dobře.S dovolením tvých páníčkú se na tebe přijedeme podívat ve středu 29.7. odpoledne.Už se moc těšíme,zatím hladíme na dálku,ahoj!!!" Tolik citace z našeho pozdravu zaslanému Askerkovi a jeho páníkům do Mezirolí 24.7.2009.

 

A tak jsme se velice natěšeni tohoto dne odpoledne vypravili na první návštěvu do Mezirolí. Byl to velice podařený výlet! Byl krásný, i když poněkud horký letní den, ale stál za to. Bezprostřední pocity z této návštěvy jsou uvedeny již v podstránce "matka Arwen Draugluin", takže se nebudeme opakovat a níže uvádíme pár pořízených foteček.

 

Fotogalerie: Návštěvy v Mezirolí 29.7. a 23.8.2009

Fotogalerie:

Tato fotogalerie je prázdná.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode